Když se řekne plenkovina, každý si vybaví dobu maminek, kdy se plenky ještě musel prát a ženy neměli na výběr. Jedná se o jistý druh látky, která je ze stoprocentní bavlny a ve většině případů v bílé barvě. Nebo alespoň dříve to tak bylo. Ženy tyto pleny vyvářeli, aby je mohli dát svým dětem. Nebyl to žádný med. Když se dítě počůralo, ve většině případů to pleny stejně nedokázali všechno pojmout a dítě tak bylo hned mokré. Většina žen se snažila skládat pleny různými způsoby, ale ještě neexistovaly svrchní plenkové kalhotky, které jsou nepropustné. To je v dnešní době hodně výhodou. 6eny si mohou vybrat, zda se do plenkování chtějí nebo nechtějí pustit.

plenkovina

Jestli jim záleží na životním prostředí a chtějí to dělat jako dřív, ale s podstatnými výhodami, nebo to necháte na druhé a vrhnete se raději na jednorázové pleny. Oboje dvoje má své pro a proti. Záleží na ženách a na podmínkách, které doma mají. Jestli doma mají jak pračku, tak i sušičku je o to jednodušší plenky prát a pak je sušit, než byste je měli mít v zimním období rozvěšené po radiátorech a museli byste kvůli tomu topit o sto šest, aby vám pleny stihali uschnout. Jak jste to měli vy? Rozhodli jste se pro plenkování nebo jednorázové pleny. Spousta žen se uchýlí k jednorázovým plenám.

plenkovina

Buď na to nemají vhodné podmínky a doma sušičku na prádlo nemají anebo se nechtějí zabývat tím, že se budou ještě při dítěti starat o nějaké pleny. I to vyžaduje svůj čas. Musíte je dát po přebalení do nějaké uzavřené nádoby, kde počkají, až jich bude více. Rozhodně se nepere jedna plena. Buďto je můžete rovnou přeprat v ruce a zbavit se tak největších nečistot, což je velmi rozumné. K tomu vám bude vhodné nějaké mýdlo, buďto žlučové mýdlo nebo něco podobného. Pak je dáte do nádoby a uzavřete. Můžete skladovat bez ničeho nebo s vodou a dezinfekcí. Pak až jich budete mít více, dáte je prát. Samotné pleny můžete vyvářet nebo prát na devadesát stupňů, což vám postačí. Tak co zkusíte to nebo ne?