Za socialismu bývalo zvykem ukládat do nábytkové obývací stěny dekorativní předměty, mezi nimiž dominovaly zejména sklenice. Zdobily obytný prostor a zároveň sloužily jako praktická pomůcka, pokud někdo přišel na návštěvu, a bylo zapotřebí otevřít láhev sektu nebo červeného vína. Dnes se koncepce obývacích pokojů poněkud pozměnila, ale to neznamená, že si nemůžeme dovolit nabídnout hostům červené víno, a pokud jsou abstinenti, tak pomerančový džus ve vhodných pohárech. Můžete to provést buď standardně, v broušených nebo hladkých číších, anebo i jinak, například v podobě sklenic s potiskem. Může to být i zajímavá recese, kterou lze pojmout velmi svérázně:
Karikatury obličejů – karikatura na skleněné baňce vypadá sama o sobě směšně, a dokáže pobavit a rozesmát nejednoho vtipálka. Karikatury zle velmi snadno vytvořit počítačovým programem z fotografií, takže se pak můžete bavit mezi sebou navzájem. Je to zábavnější, než vstup do zrcadlového bludiště.
Květiny a motýli – proč nenabídnout návštěvě nápoj s krásným motýlem? Ovšem chcete-li někoho šokovat a překvapit něčím vskutku originálním, zkuste to třeba s potiskem velké kobylky, kudlanky, švába nebo mouchy. Buďte ale obezřetní, abyste to nepřehnali, a mějte připraveno něco jako cenu útěchy, protože vytištěný šváb na sklenici může někoho pořádně vystrašit.
Kresby nahých žen – vytisknout nahou ženu na sklenici, to už tady bylo, ale mnohem působivější je využít potisku ve formě kreseb. Malby jsou neosobní, nejsou pohoršující, a naopak mohou být i velmi elegantní.
Dlaně a chodidla – potisk sklenic lze pojmout i velmi svérázně, například tu budou vystupovat odspodu nahoru růžové mapy částí lidských dlaní a chodidel, anebo jen otisky prstů. Takové číše nebývají v běžném sortimentu v prodeji, a přitom jde o docela zajímavý motiv, který v rámci recese může oslovit a zapůsobit.