Bublinkové fólie Balte to známe zejména z procesu balení předmětů do kartonových krabic. Využívají je stěhovací firmy i lidé v domácnostech a stále častěji se s nimi setkáte v okamžiku, kdy si necháte poslat nějaké zboží z e-shopu. Je velmi pravděpodobné, že při rozbalování krabice na vás vykoukne proužek plastu se vzduchovými bublinami, důvěrně známý dnes snad již každému.
Fólii však můžete využít i jinak. Jestli chcete, můžete se do ní zabalit a užít si praskání bublinek na vlastním těle, takže tu máte dokonalou recesi. Po fólii se velmi rády povalují i děti a možná to nevíte, ale v době, kdy neexistovaly žádné karimatky, se fólie s bublinkami staly základním pomocníkem při kempování v přírodě. Mohli jste je zahlédnout například ve vodáckých kempech uvnitř plátěných stanových konstrukcí.
Dnes si fólii někteří berou do přírody, kdy s ní vytvoří podlahovou výztuž pod stanem, aby tím změkčili povrch a zabránili poškození stanové podlážky, ale my bychom vám chtěli připomenout ještě jednu zajímavou vlastnost, a sice perfektní zajištění krytí předmětů a obytných prostor při malování.
Vymalovat celý byt se zdá snadné, ale jakmile máte odstranit starý nátěr, práce se mění v dřinu a někdy se na to vyplatí zavolat profesionály. Abyste to nemuseli dělat a měli škrábání staré malby pod kontrolou, k tomu slouží právě fólie, kterou rozprostřete po podlaze a potáhnete s ní všechny předměty, které se v místnosti nachází. Zakryjete s ní i okna a dveře a pak se můžete vesele pustit do škrábání. Stará malba bude na fólii padat ve formě mazlavého blátíčka, a to pak necháte vyschnout a vyklepete do kontejneru se směsným odpadem. Fólii následně vyhodíte do tříděného odpadu žluté barvy určeného pro plastické hmoty, a máte po starostech.
Cena fólie není tak vysoká, abyste si nemohli dovolit zakrýt s ní před malováním celý byt.